Автострахування для українців в Ірландії

Відповідно до закону, автовласник повинен бути застрахований, щоб керувати своїм транспортним засобом або використовувати його на дорогах Ірландії.

Наявність автомобільної страховки в Ірландії є юридичним обов’язком кожного водія. Без надання Свідоцтва про страхування транспортного засобу неможливо сплатити транспортний податок.

Відсутність страховки вважається серйозним порушенням закону, що передбачає низку покарань у вигляді:

  • штрафу до €5 000 та нарахування 5 штрафних очок (penalty points);
  • або ув’язнення до 6 місяців;
  • або позбавлення прав водія (дискваліфікації терміном на 2 роки і більше вперше, і на 4 і більше року або більше у разі рецидиву протягом 3-х років після першого випадку).

Більш того, помічений без страхівки транспортний засіб у громадському місці може бути конфіскований представниками Garda Siochana.
На сайті Служби безпеки руху www.rsa.ie водії можуть знайти інформацію українською мовою про правила видачі посвідчень водія, страхування, ввезення та перевірки транспортних засобів.

Страховий сертифікат “Зелена карта”

Моторне (транспортне) страхове бюро України підготувало список українських страхових компаній, які дозволяють українським біженцям продовжити дію своїх страхових полісів ОСАЦВ онлайн. На додаток, вони можуть оновити Міжнародний страховий сертифікат «Зелена карта». Детальну інформацію про це можна знайти на веб-сайті www.mibi.ie.

ПАТ “НАСК “ОРАНТА”— https://oranta.ua
ПрАТ “УАСК АСКА” — https://aska.ua
АТ “СК “ІНГО” — https://ingo.ua
ПрАТ “УКРАЇНСЬКА СТРАХОВА КОМПАНІЯ “КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП” — https://kniazha.ua
ПрАТ “УТСК” — https://utico.ua
ПрАТ СК “ПЗУ Україна” — https://pzu.com.ua
АТ “СГ “ТАС” (приватне) — https://sgtas.ua
ПАТ “СК “УСГ” — https://ukringroup.ua
ПрАТ “СК “ПЕРША” — https://persha.ua
ТДВ “СК “ГАРДІАН” — https://grdn.com.ua

Для дистанційного укладання договору міжнародного страхування «Зелена карта» за необхідності продовження страхового захисту за кордоном можна звернутися також до страховиків-членів МТСБУ на сайті організації www.mtsbu.ua.

Міжнародна система автомобільного страхування «Зелена карта» діє у країнах із обов’язковим страхуванням цивільно-правової відповідальності автовласників. Україна є її членом із 1997 року. У кожній країні, що входить до складу Міжнародної системи, функціонує Національне бюро, яке регулює питання щодо відшкодування збитків, заподіяних з вини водія-нерезидента на території такої країни.

Ірландські страхові компанії та онлайн-брокери

Українці, які прибувають до Ірландії, тепер можуть одержати страхове покриття. У страховій галузі «настала певна ясність» з цього питання після «тижневої невизначеності». Досі українським автомобілістам було складно застрахуватися в Ірландії з низки причин:

1.      Більшість страховиків не приймали українські права водія. Тепер українці зі статусом тимчасового захисту можуть обміняти своє національне посвідчення водія на ірландське.

2.      Прибуваючі з-за кордону повинні надати письмове підтвердження свого досвіду керування їхніми попередніми страховиками. Через вторгнення Росії в Україну доступ до цієї документації утруднений. Керуючий директор компанії Coverinaclick.ie Джонатан Хехір (Jonathan Hehir) повідомляє, що деякі страховики демонструють «велику гнучкість для біженців з України», відмовляючись від деяких вимог, щоб дозволити людям якнайшвидше сісти за кермо, якщо у них є доступ до транспортного засобу і вийти на роботу.

3.      Мало хто привезе свою машину з України до Ірландії, де виникають проблеми зі страхуванням ліворульного автомобіля.

Як повідомляється в Irish Times, тепер онлайн-брокери можуть організувати страхування водіїв з українськими правами водія. Йде активна робота зі страховиками, щоб з’ясувати, як забезпечити покриття автострахування для тих, хто їде на острів з України, запропонувати нову політику, наприклад, розглядати українські права водія так само, як права ЄС, вірити слову водія про його досвід водіння (попередні аварії та позовах), а не наполягати на наданні документів від свого попереднього страховика. Представник Coverinaclick вважає, що в деяких випадках український водій старше 25 років з повними чистими українськими водійськими правами може бути тимчасово доданий до деяких існуючих полісів страхування автомобілів в Ірландії на строк до 30 днів без додаткової оплати.

Одна зі страхових компаній, яка рада запропонувати свої страхування тим, хто прибуває в Ірландію з України – це Allianz. На їхньому сайті надана інформація українською мовою про послуги, що надаються водіям з українськими водійськими правами:

  • Додавання другого водія до існуючого страхового полісу Allianz;
  • Страхування прибулого в Ірландію з України для водіння автомобіля, зареєстрованого в Ірландії;
  • Страхування водія для водіння автомобіля, зареєстрованого в Україні – телефонуйте за номером 01-4484848.
  • Клієнти Allianz можуть додати українського водія у віці старше 25 років з повними чистими українськими правами водія у свій поліс страхування автомобіля на строк до 30 днів без додаткової оплати. Ви можете зробити це онлайн на myallianz.ie

Деякі онлайн-брокери можуть запропонувати найкращі ціни. Так, www.123.ie пропонує програму підтримки України «Криза в Україні». Телефонуйте за тел.01-5181434 або пишіть на ел.пошту: info@123.ie Ще один брокер, який користується особливою популярністю, особливо серед жінок — www.its4women.ie. Однак усі послуги, включаючи консультації, надаються виключно онлайн.

Пожалуйста, введите адрес электронной почты, для обратной связи.
Для получения бизнес консультации заполните форму на сайте
Метки: , , ,

Последние публикации в категории


Похожие публикации

Nasha Gazeta

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.