Чи можна громадянам України набути статусу «Тимчасового захисту» в кількох країнах?

Статус «Тимчасового захисту» (temporary protection) надається усім, хто приїхав з України та перебував в Україні на момент 24.02.22.

Цей статус надається на 1 рік і ми вже описували переваги цього статусу в попередніх випусках. Деякі громадяни також подали заяву на притулок, це інша процедура і процес отримання статусу біженця займає час.

Сенс Директиви ЄС у тому, що притулок надається лише в одній країні. У цій країні людина може отримати можливість проживання, роботи, навчання, отримання соціальних виплат, наприклад, в Ірландії.

Отримання «temporary protection» одночасно у кількох країнах суперечить цьому законодавству та духу законодавства, тому що цей засіб був обраний як екстрена міра для надання допомоги громадянам, які перебували в Україні на момент 24/02.

Однак, володіючи таким статусом, громадяни мають право на пересування (наприклад, для того, щоб побачитися з родичами, які перебувають в іншій країні або для відпустки, лікування тощо) Євросоюзом, якщо ці поїздки мають короткочасний характер. Якщо такий виїзд відбувся, необхідно пред’явити підтвердження тимчасового посвідки на проживання в Ірландії, щоб уникнути статусу «temporary protection» в іншій країні помилково.

Адвокат Елизавета Доннери

Відповідь надала Єлизавета Доннері (російськомовний адвокат та нотаріус з подвійною кваліфікацією та багаторічним досвідом успішної адвокатської практики; перший російськомовний адвокат, який заснував адвокатську практику в Ірландії): справи, пов’язані із заподіянням шкоди здоров’ю, імміграційні, трудові, комерційні, сімейні в суді. M: 086 0380385; Ph: 01 853 7301; W: www.dtsolicitors.ie ; www.dtsolicitors.ie/blog/

Переклад: Алла Евдокимова

Пожалуйста, введите адрес электронной почты, для обратной связи.
Для получения бизнес консультации заполните форму на сайте
Метки: , ,

Последние публикации в категории


Похожие публикации

Елизавета Доннери

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать − девять =


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.