Купівля будинку в Ірландії: покрокова інструкція

“Як громадянин України може придбати житло в Ірландії у м. Ватерфорд та отримати іпотечний кредит?”

Купівля будинку своєї мрії може бути вирішальним моментом, але потребує планування. Готовність та покроковий підхід допоможуть полегшити стрес і зробити процес більш керованим.

З того моменту, як ви домовитеся про ціну з нинішнім власником, і до моменту, коли ви зможете нарешті в’їхати до своєї оселі, може пройти в середньому від 6 до 12 тижнів.

Придбання житла в Ірландії має на увазі не тільки оформлення певних документів та дотримання встановлених процедур, але й участь у процесі кількох сторін.

Нижче наведено посібник, який допоможе вам під час планування покупки будинку.

Бюджет

Купівля будинку потребує бюджетного планування. Незалежно від того, чи ви копите на свій власний будинок або хочете допомогти своїм дітям придбати першу нерухомість, важливо отримати хорошу пораду.

Коли справа доходить до складання бюджету на покупку будинку, перше, що потрібно враховувати, — це вартість будинку: застава, яка вам знадобиться, і сума, яку вам потрібно зайняти у кредитора для іпотеки. У нас є багато порад та інструментів, які допоможуть скласти бюджет та заощадити. Крім цього, існують приховані витрати, такі як плата за послуги адвоката та гербовий збір.

Пошук будинку та дослідження ринку

Почати слід з вивчення пропозицій, що є на ринку. Але, якщо своїх знань у цій сфері не вистачає, найрозумніше звернутися до фахівців, адже купівля будинку – це серйозна інвестиція, і помилки можуть обернутися великими фінансовими втратами.

Коли ви переглядаєте будинок, поставте правильні питання власнику або агенту, який продає будинок, щоб у вас була вся інформація.

Ось список питань, які можна поставити:

 • Як давно будинок знаходиться на ринку?
 • Чи був інтерес із боку покупців?
 • Яка соціальна ситуація у районі?
 • Як давно тут мешкають господарі і чому вони переїжджають?
 • Скільки років будинку, і чи проводились якісь ремонтні чи будівельні роботи?
 • Чи було отримано дозвіл на перепланування будь-яких прибудов до будинку?
 • Яким є рейтинг BER енергоефективності дома?
 • Скільки коштують комунальні платежі?
 • Що входить чи не входить до об’єкту продажу?
 • Коли нинішні власники планують переїзд?
 • Скільки років даху і чи є плоска частина даху?
 • Який вік власності, і чи захищена будь-яка частина власності?

Ці питання допоможуть вам прийняти обґрунтоване рішення, перш ніж робити пропозицію.

Яка застава потрібна для покупки будинку?

Зрозуміло, процес придбання житла максимально спрощується і прискорюється, якщо ви маєте повну суму на купівлю житла (у такому разі можна відразу переходити до пропозиції про купівлю). Але що робити, якщо власних коштів не вистачає? В такому випадку

вам може допомогти іпотека (mortgage). Власне, іпотека – це кредит, забезпечений заставою власності. Це означає, що у разі непогашення кредитор може вступити у власність і продати її, щоб повернути свої гроші.

Тому вкрай важливо спочатку оцінити свої фінансові можливості: чи зможете ви подужати щомісячні платежі, навіть якщо ваші особисті обставини зміняться, а процентні ставки зростуть.

Проведення експертиз 

Експертиза об’єкта нерухомості проводиться щодо наявності в ньому потенційних проблем. Вона потрібна не тільки покупцям нерухомості, а й кредиторам, які теж захочуть упевнитись у тому, що житло коштує тих грошей, які за нього просять.

Бажано найняти геодезиста, щоб оглянути ваш новий будинок, тим більше, що купівля будинку – це величезні інвестиції. Інспектор перевірить наявність будь-яких структурних ушкоджень та інших речей, таких як вогкість, просідання та суха гнилизна. Звіт інспектора дасть вам уявлення про вартість усунення будь-яких потенційних проблем, а також допоможе за умови узгодження ціни з продавцем. Вартість структурної експертизи може коштувати від €300 до €500.

Який рейтинг BER дома? 

При ухваленні рішення про купівлю будинку рекомендується перевірити, яким є енергетичний рейтинг BER дома. Сертифікат BER є обов’язковим під час продажу будинку, тому обов’язково його перевірте. Рейтинг оцінюється від A до G, де A – найенергоефективніший, а G – найменший. Якщо рейтинг BER знаходиться між E1 і G, це може означати, що вам доведеться інвестувати в ізоляцію, вікна, двері і т.д., щоб підвищити рейтинг. Тепліший та енергоефективніший будинок може значно знизити ваші витрати.

Пропозиція про покупку

Коли будинок мрії знайдено, ви робите власнику пропозицію про покупку (offer). Зазвичай він виробляється через агентство нерухомості, яке діє від імені власника і виступає посередником в угоді.

Якщо продавець погоджується на вашу пропозицію, то починається найцікавіше, а саме: запускається процес купівлі будинку.

Слід зазначити, однак, що у разі виявлення проблем на етапі проведення експертиз або під час складання контракту, ви завжди можете відкликати свою пропозицію.

Іпотечний кредит

Якщо ви вирішили взяти іпотеку, то у вас є кілька варіантів: звернутися до іпотечного брокера або в приватний банк.

Зазвичай іпотечні брокери роблять не тільки всебічний аналіз ринку, а й виступають вашими провідниками на весь час процесу. Багато хто думає, що їхній власний банк може запропонувати їм найвигідніші умови, але, як правило, ця думка буває помилковою, оскільки зазвичай кредитна установа пропонує лише свої умови, які не завжди вигідні для вас. Якщо ви звертаєтеся до брокера, то він розглядає варіанти відразу в декількох фінансових установах і знаходить найкращу для вас пропозицію. Також буває помилковою думка, що, звертаючись до брокера, вам потрібно буде сплатити за його послуги та викласти за них велику суму грошей. Ні, вам нічого не потрібно оплачувати. Брокер отримує свою комісію від банку, який видає кредит.

Щоб іпотечний кредит був схвалений, кредитор вимагатиме звіт про оцінку майна, щоб переконатися, що ціна, за якою ви купуєте будинок, відповідає ринковій вартості. Цілком ймовірно, що ваш кредитор буде мати свою власну оцінку, але витрати на отримання звіту лягають на вас. Витрати, пов’язані зі звітом з оцінки майна, можуть становити від €200 до €300.

Увага! Ірландські фінансові організації, на жаль, поки що не надають іпотечні позики особам, які мають статус тимчасового захисту або отримують соціальну допомогу.

Оформлення документів

Вам слід звернутися до юриста (solicitor), який подбає про всі юридичні нюанси передачі права власності на будинок вам. Збори, які адвокат може стягувати, варіюються, тож варто провести дослідження ринку.

Деякі адвокати беруть фіксовану плату, тоді як інші стягують відсоток вартості будинку. Якщо стягується фіксована плата, можна витратити від €1500 до €3000. Завжди перевіряйте, чи враховано ПДВ.

Підписання контракту

Якщо ваш юрист (нотаріус) та оцінювач залишилися задоволеними результатами експертиз, то настає той самий довгоочікуваний момент – підписання з продавцем контракту на покупку.

На даному етапі ви повинні внести депозит, який зазвичай становить 10% від вартості нерухомості. Відразу після цього покупець та продавець стають пов’язаними зобов’язаннями. Якщо після цього покупець раптом вирішує відмовитися від угоди, він втрачає депозит.

Гербовий збір

Гербовий збір – це податок, який ви сплачуєте під час передачі права власності на нерухомість. Ставки гербового збору для житлової нерухомості становлять 1% до першого мільйона євро та 2% при його перевищенні. Наприклад, якщо ви купуєте будинок за €300 000, гербовий збір становитиме €3 000.

Якщо це новобудова, гербовий збір дорівнює вартості будинку за вирахуванням ПДВ, який нині дорівнює 13,5%.

Податок на майно

Будинок підлягає сплаті місцевого податку на майно (LPT), якщо він є житловою нерухомістю. LPT – податок, що стягується самостійно. Це означає, що вам необхідно самостійно оцінити вартість вашої власності, і це визначає розмір податку, який ви сплачуєте щороку.

Гарантії кредитора

Кредитна організація обов’язково вимагатиме страхового забезпечення. Багато людей купують поліс у постачальника іпотечних кредитів. Але завжди корисно придивитися до цін на ринку. У цьому вам допоможе наша компанія, запропонувавши найкращі варіанти страхового покриття.

Страхування вашого майна

Вартість страхової премії вашого будинку буде змінюватись в залежності від вартості майна та вашого вмісту. Тут ми як страховий брокер знову прийдемо вам на допомогу і запропонуємо найкращий варіант.

І ось, нарешті, всі податки та витрати сплачені, папери оформлені, та ключі отримані. Вітаємо! Ви стали лендлордом, як шанобливо називаються власники нерухомості в Ірландії.

Якщо ви вирішили придбати нерухомість вперше або ви шукайте вигіднішу відсоткову ставку для наявної у вас іпотеки, найкраще звернутися до фахівців!

Вже багато років досвід та знання нашої компанії допомагають членам російськомовної спільноти в Ірландії розбиратися у питаннях Іпотеки та Страхування. Ми з вами не лише говоримо однією мовою, а й набагато краще розуміємо одне одного. Ми використовуємо сучасні засоби комунікації та працюємо з клієнтами з усіх куточків Ірландії, Ви зможете отримати безкоштовну консультацію за телефоном: 0872969182, скайп: Yana.Skachkova, Zoom, email: jana@covermore.ie, у нашому офісі в Дубліні чи іншому зручному для вас місці.

Warning: If you do not keep up your repayments, you may lose your home. You may have to pay charges if you pay off a fixed-rate loan early. The cost of your monthly repayments may increase. If you do not meet the repayments on your loan, your account will go into arrears. This may affect your credit rating, which may limit your ability to access credit in the future.
Метки: ,

Последние публикации в категории


Похожие публикации

Яна Скачкова

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.