Оренда житла в Ірландії: поради для тих, хто приїжджає з України

Ми недавно приїхали з України. Спочатку мешкали в готелі, тепер хотіли би самостійно винаймати окреме житло або кімнату, тому що працюємо. Ми звернули увагу, що здаються кімнати у будинках, де мешкають власники будинків або ж пропонується оренда через посередника, так як будинок орендований сім’єю і вони здають кімнати окремим людям. Які є юридичні правила такої оренди?

Винайм окремої кімнати в будинку, де мешкає власник будинку, юридично, не є такою ж орендою, як і оренда вільного помешкання. Перш за все, сторони не мають ті ж права та обов’язки, які мають сторони договору оренди приміщення. Власник будинку має певні податкові переваги у разі такої здачі житла. Винайм окремої кімнати, швидше за все, є договором, де дається ліцензія на використання приміщення для проживання, але не оренда. Це стосується як здачі частини приватного житла, так і частини комерційного житла.

Адвокат Елизавета Доннери

Також у цьому випадку обмежені права тих, хто винаймає житло, вони не захищені правилами та законодавством RTB. За наявності загальної домовленості, я б рекомендувала визначитися на який час цей договір укладено, як часто і яким чином буде здійснюватися оплата (зазвичай на банківський рахунок домовласника 1 раз на місяць), які правила проживання, хто здійснює оплату за комунальні послуги (як правило, власник будинку, коли оплата за рахунки включається до загальної вартості, однак, у багатьох випадках оплата за газ, електрику тощо йде додатково і пропорційна до частини приміщення).

Я рекомендувала би переконатися в тому, що той, хто видає себе за домовласника, таким і є. Це стосується як оренди всього приміщення, так і оренди кімнати в будинку. Зі зростанням вартості життя в Ірландії і, зокрема, оренди, все частіше доводиться стикатися з шахрайством з боку тих, хто видає себе за орендодавця.

Власник може підтвердити право володіння за допомогою надання документу реєстрації права власності (зазвичай, folio із земельної книги, проте в Ірландії все ще існують старі форми володіння). Усі дії повинні здійснюватися лише з дозволу домовласника. Цілком можливо, що власник будинку не знає про те, що орендарі здають кімнати і цим вони, можливо, порушують умови договору оренди.

Відповідь надала Єлизавета Доннері (російськомовний адвокат та нотаріус з подвійною кваліфікацією та багаторічним досвідом успішної адвокатської практики; перший російськомовний адвокат, який заснував адвокатську практику в Ірландії): справи пов’язані із заподіянням шкоди здоров’ю, імміграційні, трудові, комерційні, сімейні, громадянські справи, представництво в суді.

M: 086 0380385; Ph: 01 853 7301;  W: www.dtsolicitors.ie ; www.dtsolicitors.ie/blog/

Задать вопрос адвокату

Пожалуйста, введите адрес электронной почты, для обратной связи.
Для получения бизнес консультации заполните форму на сайте

Метки: , ,

Последние публикации в категории


Похожие публикации

Подпишитесь на наши странички в социальных сетях и будьте в курсе всех событий Русской Ирландии
Nasha Gazeta

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *