Податкове законодавство Ірландії для громадян України. Які податки ви повинні сплачувати під час працевлаштування

Перш ніж ви зможете влаштуватися на роботу в Ірландії, вам потрібен особистий номер державної служби (PPSN). Департамент соціального захисту населення (DSP) надає допомогу людям, які прибувають з України, у якнайшвидшому отриманні PPSN.

На які доходи податки не сплачуються

  • Тимчасова допомога Supplementary welfare, яку мають право отримувати українці, які набули статусу тимчасового захисту в Ірландії, не оподатковується.
  • Не підпадає під оподаткування і дитяча допомога child benefit.
  • За законом в Ірландії ви можете не декларувати дохід менше €5000 на рік.

Здебільшого всі доходи оподатковуються. Сума  податку на прибуток, USC та PRSI, яку Ви сплачуєте, залежить від суми отриманого Вами доходу, Ваших податкових кредитів та діапазону Вашої податкової ставки.

Memo stick with words tax refund. Business concept.

Якщо ваш сукупний річний дохід становить суму менше €13,000 на рік, то платити податки вам теж, швидше за все, не доведеться. Податкові зобов’язання покривають податковий кредит (відрахування), а на зарплатне мито USC можна оформити звільнення. Соціальний податок PRSI, у цьому випадку сплачує лише ваш роботодавець.

Коли ви вперше починаєте працювати в Ірландії, все, що вам потрібно зробити, це надати своєму роботодавцю свій PPSN.

Ваш роботодавець зможе зареєструвати вашу роботу в податковійRevenue.  Якщо ви в змозі зробити це, ви можете перевірити свої зареєстровані вакансії в Інтернеті за допомогою сервісу myAccount Revenue.

Після того, як ваша робота буде зареєстрована з податками, вашому роботодавцю буде надіслано сповіщення про ваші податки з заробітної плати (RPN). Ваш роботодавець буде використовувати це для розрахунку правильних відрахувань:

  • Податок на прибуток
  • Універсальна соціальна виплата (USC)
  • Соціальне страхування, пов’язане з оплатою праці (PRSI).

Як розраховують ваші відрахування

Загалом, всі доходи оподатковуються. Сума податку на прибуток, USC та PRSI, які ви платите, залежить від суми доходу, який ви заробляєте, ваших податкових кредитів та вашої групи податкових ставок.

Для однієї особи дохід до €707,69 на тиждень оподатковується за стандартною ставкою податку, яка в даний час становить 20%. Ставка податку в розмірі 40% буде застосовуватися до будь-якого доходу, який ви заробляєте вище €707,69 на тиждень. Вам автоматично будуть виділені податкові пільги в розмірі €65,39 на тиждень. Ця сума може бути використана для зменшення суми податку, яку ви повинні сплатити (якщо такі є).

Ви можете претендувати на додаткові податкові пільги. Їх можна отримати в Інтернеті через myAccount.

Універсальна соціальна виплата (USC) вираховується з вашого доходу на додаток до податку на прибуток. Сума USC, яку ви будете платити, залежить від того, скільки ви заробляєте на тиждень.

Наприклад, USC стягується в розмірі 0,5% від перших 231 євро, які ви заробляєте на тиждень. Ставка USC збільшується після цього в залежності від того, скільки ви заробляєте (див. приклад нижче).

Соціальне страхування пов’язане з оплатою (PRSI) стягується на додаток до USC і податку на прибуток. Сума вирахуваних PRSI залежить від вашого класу PRSI. Для отримання додаткової інформації про PRSI класи, відвідайте веб-сайт Департаменту соціального захисту.

PRSI сплачує як працівник, і роботодавець. За доходу менше €352 на тиждень працівник не сплачує нічого зі своєї частини PRSI. При цьому ставка роботодавця становить 8,8%, але ці гроші не утримуються із заробітку працівника.

Приклад

Нещодавно Людмила прибула в Ірландію з України. Вона має PPSN і тільки почала працювати на роботодавця в роздрібній промисловості, заробляючи 350 євро на тиждень.

Щотижневий податок на прибуток Людмили, відрахування USC та PRSI розраховуються наступним чином:

Щотижнева заробітна плата, яку Людмила бере додому 341,86 євро (350 євро — 8,14 євро)

Інформація

Мы свяжемся с Вами по указанному здесь адресу

Метки: , , ,

Последние публикации в категории


Похожие публикации

Nasha Gazeta

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.