Заміна українських прав водія на ірландські

Згідно з наказом міністра транспорту Імона Райана від 22 квітня 2022 року, українські біженці можуть поміняти свої національні посвідчення водія на ірландські. Якщо у вас є дозвіл на перебування в Ірландії відповідно до Директиви про тимчасовий захист ЄС, ви можете обміняти свої українські права на ірландські (full Irish driving licence).

Правила для таких посвідчень: дійсні протягом 12 місяців; дозволено керування лише легковими автомобілями. Ви можете подати заявку на обмін вашого українського посвідчення у будь-якому центрі.

Національної служби водійських прав (NDLS). Для цього необхідно записатися на прийом на сайті, заздалегідь підготуйте наступну інформацію:

 • номер PPS;
 • діючу адресу електронної пошти або номер мобільного телефону для підтвердження запису на прийом.

Після того як ви введете особисті дані, вам буде представлений варіант запису на прийом не пізніше ніж за 6 тижнів. Якщо ви не знайдете зручного для вас часу, зайдіть на сервіс пізніше – нові вікна з’являються щотижня.

Звертаємо увагу — відвідування центрів NDLS можливе лише за попереднім записом!

У центрах також попереджають про те, що через високу кількість запитів запізнілі не можуть бути обслужені. Приходьте вчасно, що спізнився доведеться записатися знову.

Які документи необхідно принести

 • Оригінал вашого українського посвідчення водія (залишиться на зберіганні в NDLS, його вам повернуть в обмін на ірландські, коли ви покинете країну). Важливо, якщо термін дії ваших національних прав водія закінчився більше року тому, їх обміняти не можна!
 • ваш соціальний ідентифікаційний номер (PPSN) – надається Департаментом соціального захисту;
 • лист, в якому йдеться про те, що ви перебуваєте в Ірландії відповідно до Директиви про тимчасовий захист, розділ 60 Закону про міжнародний захист 2015р. (Residence letter);
 • вашу адресу в Ірландії;
 • медичний висновок – у деяких випадках.

На прийомі в офісі NDLS вам потрібна форма Питання наступного змісту: інформація про поточні та запитувані права водія, особисті дані та контакти, згода/незгода стати донором, стан вашого здоров’я.
Вартість заміни українських прав водіїв на ірландські — €55. NDLS приймає платежі лише дебетовими/кредитними картками, Google Pay/Apple Pay або ваучери Payzone.

Якщо у вас є питання, ви можете зв’язатися зі службою NDLS електронною поштою: ukrainelicence@ndls.ie

Детальну інформацію про правила видачі посвідчень водія, ввезення та перевірки транспортних засобів, а також про професійне водіння автобуса або вантажного автомобіля в Ірландії можна знайти на сайті Служби безпеки руху RSA www.rsa.ie російською та українською мовами.

Це тимчасове правило, діє аналогічно до правил оренди автомобіля в іншій країні і містить попередження про те, що водії повинні знати ПДР Ірландії.

Найголовніші моменти, які повинен знати водій в Ірландії:

 1. Повні правила дорожнього руху Ірландії доступні на сайті Управління безпеки RSA www.rsa.ie
 2. В Ірландії весь рух лівосторонній.
 3. За дотриманням правил дорожнього руху слідкує національна поліція Ірландії, яка називається An Garda Siochana.
 4. Обмеження швидкості в Ірландії вимірюються за кілометри (км/год). На дорогах використовуються камери контролю швидкості, розташування яких є на сайті www.garda.ie.
 5. Ірландія застосовує різні обмеження швидкості для різних типів доріг – від 30 км/год у населених пунктах до 120 км/год на автомагістралі.
 6. Послідовність світлофора в Ірландії – зелений, жовтий, червоний та знову зелений.
 7. Виїжджаючи на кільцеву розв’язку ви повинні повертати ліворуч, поступившись дорогою транспорту, що вже перебуває на колі.
 8. Не сідати за кермо у стані алкогольної дії – норма не повинна перевищувати 50 мг алкоголю на 100 мл крові.
 9. В Ірландії існує система штрафних балів.
 10. Діти вагою до 36 кг, зростом менше 150 см повинні перебувати у відповідних дитячих кріслах. Ніколи не встановлюйте дитяче крісло обличчям назад на переднє сидіння, де є активна передня подушка безпеки – це і небезпечно, і незаконно.
 11. Водій та всі пасажири повинні бути пристебнутими ременями безпеки.
 12. При обгоні велосипедиста дотримуватися дистанції 1,5 метра.
 13. Користування мобільними телефонами під час керування заборонено. Пам’ятайте також, що відповідно до закону ви повинні бути застраховані, щоб керувати своїм транспортним засобом або використовувати його на дорогах Ірландії.
Пожалуйста, введите адрес электронной почты, для обратной связи.
Для получения бизнес консультации заполните форму на сайте
Метки: , , , , ,

Последние публикации в категории


Похожие публикации

Подпишитесь на наши странички в социальных сетях и будьте в курсе всех событий Русской Ирландии
Nasha Gazeta

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *